Business Corporate team brainstorming with chart and checking and analysis

4 دلیل برای داشتن استراتژی روابط عمومی

هنگامی که صحبت از بازاریابی می شود، تعدادی سوگیری ناخودآگاه وجود دارد که نقش زیادی در تصمیم گیری مصرف کننده ایفا می کند. برخی از سوگیری های قابل توجه تر عبارتند از ترس از دست دادن، تعصب لنگر انداختن، سوگیری اقتدار و مسلماً مهمترین آنها، اثبات اجتماعی.

سه حوزه برتری که در آنها می توانید در مورد اثبات اجتماعی از رقبای خود پیشی بگیرید، توصیفات، مطالعات موردی و روابط عمومی (PR) هستند. روابط عمومی توسط برندها برای رشد مخاطبان خود، قرار گرفتن در معرض بیشتر و در نهایت جایگاه خود به عنوان پیشرو در صنعت خود استفاده می شود.

با این حال، بدون دانش یا ارتباطات مناسب، اکثر کسب و کارهای کوچک و متوسط (SMEs) هرگز هیچ نوع روابط عمومی ارگانیک را دریافت نخواهند کرد. با رقابت در بالاترین سطح و اعتماد در همه زمان‌ها، SMEها باید رسانه‌ها و روابط عمومی بیشتری را برای برند خود در اولویت قرار دهند تا مرتبط بمانند، پیام خود را تقویت کنند و موقعیت برند خود را در بازار بهبود بخشند – دلیل این امر این است.

اعتماد کنید

در تجارت، اعتماد چیزی است که می تواند سال ها طول بکشد تا ایجاد شود. از آنجایی که بسیاری از شرکت‌ها با وجود داشتن یک محصول یا خدمات شگفت‌انگیز، چندین ماه اولین مشتریان خود را دریافت نمی‌کنند، می‌تواند راه طولانی تا اولین توصیف یا مطالعه موردی باشد. با فقدان شواهد اجتماعی، شرکت‌ها رشد سریع حلزونی را تجربه می‌کنند، زیرا اعتماد یکی از پایه‌های یک معامله تجاری است.

مدیریت فعال و پیگیری فرصت های روابط عمومی یک تمرین عالی برای برندسازی است، نه تنها برای ایجاد اعتماد بلکه برای افزایش اعتبار شخص ثالث. این به تنهایی می تواند به سرعت رشد یک شرکت را در مراحل اولیه آن افزایش دهد.

تثبیت موقعیت

در عصر مدرن رسانه‌های اجتماعی، بسیاری از کسب‌وکارها به نحوه قرارگیری یک برند بستگی دارد. متأسفانه، این اغلب به شکل معیارهای بیهودگی مانند فالوورها، لایک ها و تعامل است. وقتی صحبت از روابط عمومی به میان می‌آید، برند شما همان برندی است که می‌خواهید در رسانه‌های مهم دیده شود و مقالات مطبوعاتی، مصاحبه‌ها و ویژگی‌های خبری بی‌شمار شما را نشان دهد. این نشان می‌دهد که چشم‌اندازها و حتی رقابت شما که در صنعت به آن‌ها می‌روید، تا حدی به لطف تعصب اقتدار است. همه چیز برابر است، برندهایی که بهترین موقعیت را دارند در دراز مدت برنده خواهند شد.

ایجاد ردپای دیجیتال

گوگل تا حد زیادی پر استفاده ترین موتور جستجو در جهان است و ثابت شده است که راه به جایی نمی برد. حال، اگر کسی بخواهد شما یا شرکت شما را جستجو کند، چهار نتیجه ممکن وجود دارد:

مطبوعات بد، بدون مطبوعات، مطبوعات خوب یا شخص دیگری با همان نام شما. کاملاً واضح است که کدام یک از چهار مورد را می خواهیم. داشتن مقالاتی که رتبه خوبی دارند و برای نام شرکت شما نشان داده می شوند، و حتی عبارات جستجوی مرتبط، به افرادی که در حال تحقیق درباره برند شما هستند نشان می دهد که شما منبع معتبر و قابل اعتمادی هستید و می خواهند با آن تجارت کنند.

مدیریت شهرت

همانطور که گفته می شود، “20 سال طول می کشد تا یک شهرت خوب ایجاد شود، و تنها 30 ثانیه برای از بین بردن آن.” در دنیایی که شهرت همه چیز است، همه ما باید تمام تلاش خود را برای حفظ آن انجام دهیم.

نظر بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *