آگاهی از برند

راهنمای جامع آگاهی از برند

بیاموزید که چگونه آگاهی از برند خود را افزایش دهید و بر تلاش های بازاریابی، ادراک مصرف کننده و درآمد خود تأثیر مثبت بگذارید.

آیا تا به حال شنیده اید که مردم خود را به عنوان مردم اپل، افراد نایک یا افراد معامله گر جو معرفی کنند؟

این همان کاری است که آگاهی از برند می تواند برای یک برند انجام دهد: خود را در سبک زندگی مصرف کننده و عادات خرید بگنجانید تا آنها مجبور نباشند قبل از تبدیل شدن به مشتری بارها و بارها فکر کنن.

این راهنما به شما کمک می‌کند تا آگاهی برند را بهتر درک کنید، آن را در بین مخاطبان خود ایجاد کنید و کمپین‌هایی بسازید که به آن اجازه می‌دهد به طور مداوم با کسب و کار شما رشد و تغییر کند. 

آگاهی از برند چیست؟

آگاهی از برند یک اصطلاح بازاریابی است که به میزان آشنایی مخاطبان هدف شما با برند شما و میزان شناخت آن اشاره دارد. به برندهایی که آگاهی از برند بالایی دارند، عموماً به‌عنوان «پرطرفدار»، «محبوب» شناخته می‌شوند. ایجاد آگاهی از برند هنگام بازاریابی و تبلیغ شرکت و محصولات شما، به‌ویژه در مراحل اولیه کسب‌وکار، ارزشمند است.

آگاهی از برند ممکن است مفهومی مبهم به نظر برسد و در حقیقت همینطور است. برای بازاریابان و صاحبان مشاغلی که دوست دارند موفقیت را با اعداد مرتب و منظم ارزیابی کنند، آگاهی از برند احتمالاً شما را شگفت زده خواهد کرد.

آگاهی از برند برای موفقیت کسب و کار و اهداف کلی بازاریابی بسیار مهم است. 

چرا آگاهی از برند مهم است؟

آگاهی از برند اعتماد را تقویت می کند.

در دنیایی که مصرف کنندگان قبل از خرید به تحقیقات گسترده و نظرات دیگران تکیه می کنند، اعتماد به برند همه چیز است. هنگامی که یک مصرف کننده با نام تجاری شما پیوند برقرار می کند، به احتمال زیاد خریدهای تکراری را بدون پیش بینی اندک انجام می دهد که شکاف بین اعتماد و وفاداری را پر می کند.

آگاهی از برند، اعتماد به برند را ایجاد می کند. تلاش‌های آگاهی از برند، به برند شما شخصیت و خروجی می‌دهد تا صمیمانه باشد، بازخورد دریافت کند و داستان بگوید. اینها همه راه هایی هستند که ما به عنوان انسان، با یکدیگر اعتماد ایجاد می کنیم. رابطه انسان/برند تفاوتی ندارد.

آگاهی از برند تداعی ایجاد می کند.

وقتی سوال فوری داشتید، مطمئن هستم که آن را در گوگل Googled جستجو کرده اید. وقتی لازم بود چند کپی تهیه کنید، حدس می زنم که آنها را زیراکس Xeroxed کرده اید و وقتی برای یک پیک نیک خوب وسایل را جمع کردید، حاضرم شرط ببندم که یک کوکاکولا Coke برای نوشیدن برداشته اید.

درست میگم؟ به احتمال زیاد. اما … توجه کنید که چگونه برخی از کلمات بالا حروف بزرگ می شوند. اینها مارک هستند، نه اسم یا فعل.

در اصطلاح بدون نام تجاری، گوگل را باید موتور جستجو و زیراکس را دستگاه کپی نامید. اما مراجعه به خود برند جالب‌تر است، حتی اگر از محصول خاص آنها استفاده نکنیم.

این کاری است که آگاهی از برند انجام می دهد. این اقدامات و محصولات را با مارک های خاص مرتبط می کند و ناخودآگاه ما را تشویق می کند تا کلمات رایج را با اصطلاحات مارک جایگزین کنیم و قبل از اینکه متوجه شوید، برش های ساده کاغذ یا پیک نیک بازاریابی را برای ما انجام می دهند.

آگاهی از برند ارزش ویژه برند را ایجاد می کند.

ارزش ویژه برند ارزش یک برند را توصیف می کند که با تجارب مصرف کننده و درک کلی از برند تعیین می شود. تجارب و ادراک مثبت برابر با ارزش ویژه برند مثبت است و همین امر در مورد مفاهیم منفی نیز صدق می کند.

چند چیز ارزشمند است که از ارزش ویژه برند مثبت ناشی می شود:

 • قیمت های بالاتر به دلیل ارزش درک شده بالاتر
 • قیمت سهام بالاتر
 • توانایی گسترش تجارت از طریق توسعه خط محصول یا خدمات
 • تأثیر اجتماعی بیشتر به دلیل ارزش نام تجاری

چگونه یک نام تجاری ارزش ویژه برند را ایجاد (و افزایش) می کند؟ با ایجاد آگاهی از برند و ترویج مداوم تجربیات مثبت با نام تجاری.

آگاهی از برند پایه ارزش ویژه برند است.

هنگامی که یک مصرف کننده از یک برند آگاه است، بدون کمک آن را تشخیص می دهد، آن را برای خرید جستجو می کند، شروع به ترجیح آن بر سایر مارک های مشابه می کند و وفاداری ایجاد می کند که نه تنها خریدهای دیگر را تحریک می کند، بلکه الهام بخش توصیه هایی برای خرید خانواده و دوستان است. 

به همین دلیل است که آگاهی از برند بسیار مهم است. با مشتریان شما اعتماد ایجاد می کند، تداعی های مثبت ایجاد می کند و ارزش ویژه نام تجاری ارزشمندی ایجاد می کند که به برند شما اجازه می دهد تا به نام خانوادگی و اصلی مصرف کننده تبدیل شود.

 

چگونه آگاهی از برند ایجاد کنیم

 1. یک شخص باشید، نه یک شرکت.
 2. معاشرت کنید.
 3. یک روایت بگویید.
 4. اشتراک گذاری را آسان کنید.

آگاهی از برند در بین مخاطبان شما و عموم مردم یک شبه اتفاق نمی افتد. همچنین از یک تبلیغات ساده یا کمپین بازاریابی اتفاق نمی افتد.

آگاهی قوی از برند نتیجه تلاش‌های چندگانه همزمان است که فراتر از تلاش برای جلب مشتریان پولی است.

در اینجا چند راه برای ایجاد یک پایه آگاهی از برند مستحکم و ایجاد تأثیر پایدار بر روی مخاطبان آورده شده است:

1. یک شخص باشید، نه یک شرکت.

وقتی با یک دوست جدید آشنا می شوید، دوست دارید چه چیزی در مورد او کشف کنید؟ من دوست دارم در مورد سرگرمی ها، علایق، دوست داشتن ها و دوست نداشتن ها و موارد دیگر بیاموزم. من همچنین به نحوه صحبت کردن آنها، آنچه دوست دارند صحبت کنند و چیزهایی که آنها را هیجان زده می کند، توجه می کنم.

اینها ویژگی هایی هستند که برند شما باید در مورد خودش مشخص و تبلیغ کند. برای تأثیرگذاری بر مخاطبان خود، باید خود را چیزی بیش از شرکتی که کالا می فروشد تعریف کنید. اینکه چگونه خودتان را تعریف می کنید؟ اگر بخواهید نام تجاری خود را به یک دوست جدید معرفی کنید از چه کلماتی استفاده می کنید؟

2. معاشرت کنید.

درونگرا یا برونگرا، برونگرا یا ساکت، همه انسانها از تماس اجتماعی و گذراندن وقت با یکدیگر سود می برند. این گونه است که ما در ارتباط باقی می‌مانیم، چیزهای جدید یاد می‌گیریم و توسط دیگران شناخته می‌شویم.

در مورد برند شما هم همینطور. اگر فقط هنگام تلاش برای فروش یا دریافت پشتیبانی سعی کنید با دیگران ارتباط برقرار کنید، به عنوان چیزی فراتر از یک کسب و کار با قصد منحصر به فرد شناخته نخواهید شد (و همین امر در مورد یک شخص صدق می کند).

برای افزایش آگاهی از برند خود، باید اجتماعی باشید. در رسانه های اجتماعی در مورد موارد غیر مرتبط با محصول یا خدمات خود پست کنید. با پرسیدن سوال، نظر دادن در مورد پست ها یا بازتوییت یا اشتراک گذاری محتوایی که دوست دارید، با مخاطبان خود در تعامل باشید. با حساب های اجتماعی خود به گونه ای رفتار کنید که گویی فردی هستید که سعی در دوستیابی دارد، نه کسب و کاری که سعی در کسب درآمد دارد.

تحقیقات نشان می دهد که بیش از 50% از شهرت برند ناشی از جامعه پذیری آنلاین است. اجتماعی بودن منجر به آگاهی بیشتر و به سادگی شناخته شدن می شود.

3. یک روایت بگویید.

داستان سرایی یک تاکتیک بازاریابی فوق العاده قدرتمند است، چه در حال بازاریابی محصولات یا تبلیغ برند خود باشید. چرا؟ زیرا چیزی واقعی را در اختیار مخاطبان شما قرار می دهد تا به آن بچسبند.

ساختن روایتی پیرامون برند شما آن را انسانی می کند و به آن عمق می بخشد و در هم تنیدن این روایت در بازاریابی خود، برند شما را در کنار محصولات یا خدمات شما حتی در مقیاس جهانی بازاریابی می کند.

روایت شما باید در مورد چه چیزی باشد؟ هر چیزی، به شرطی که حقیقت داشته باشد که می تواند روایت بنیانگذار شما باشد، داستان این باشد که چگونه کسب و کار شما اولین ایده محصول خود را داشته است یا داستان موتور کوچکی که می تواند چگونه کسب و کار کوچک شما در این دنیای بزرگ ساخته شده باشد.

مردم دوست دارند داستان هایی درباره یکدیگر بشنوند. اصالت تاثیرگذار است و می تواند منجر به افزایش آگاهی برند شود.

4. اشتراک گذاری را آسان کنید.

صنعت، ارائه محصول یا استراتژی های بازاریابی شما هر چه که باشد، اشتراک گذاری محتوای شما را برای مخاطبانتان آسان کنید. می تواند پست های وبلاگ، محتوای حمایت شده، ویدیوها، پست های رسانه های اجتماعی یا صفحات محصول باشد. مهم نیست که چیست، تا زمانی که قابل اشتراک گذاری باشد.

بازاریابی دهان به دهان موثرترین راه برای ایجاد اعتماد و آشنایی در بین مشتریان است. اگر کسی ببیند که یکی از دوستان یا اعضای خانواده محصول یا خدماتی را توصیه می کند، متوجه آن محصول و نام تجاری می شود. آیا این برند ارزش کاوش دارد؟ آیا آنها محصولات عالی دیگری دارند که بتوانم به آنها اعتماد کنم؟ حساب های اجتماعی آنها چگونه است و در مورد چه چیزی صحبت می کنند؟

اگر پست کردن در مورد مطالب خود را آسان کنید، مصرف کنندگان با کلیک کردن بر روی “اشتراک گذاری” آگاهی برند را برای شما افزایش می دهند.

آگاهی از برند در مورد تاثیر است.

این در مورد تعامل با مخاطبان شما به روش هایی است که فقط درخواست پول، مشارکت یا وفاداری نمی کند.

تصور کنید با یک فرد جدید آشنا شده اید که می خواهد دوست شما باشد. اگر هر یک از موارد بالا را بخواهند، احتمالاً می خندید و می روید، درست است؟ این رویکرد نه تنها یک رویکرد سطحی به دوستی است، بلکه هیچ تأثیر ماندگاری بر شما نمی گذارد.

همین امر در مورد ایجاد و ایجاد آگاهی از برند در بین مخاطبان شما نیز صدق می کند.

 

استراتژی آگاهی از برند

 1. وبلاگ مهمان در سایر وب سایت های خاص.
 2. بازاریابی مشترک را امتحان کنید.
 3. همه جا تبلیغ کنید.
 4. چهره ای استخدام کنید یا یک مسکات برند (شخصیت انحصاری) برای شرکت ایجاد کنید.
 5. تصویر یا نمادی را انتخاب کنید که نشان دهنده شما باشد.
 6. یک شعار کوتاه و جذاب ایجاد کنید.

شما در حال حاضر می دانید که چگونه از پایه شروع به ایجاد آگاهی از برند خود کنید. اکنون، زمان آن رسیده است که یک استراتژی ساده و در عین حال قدرتمند برای آگاهی از نام تجاری جمع آوری کنیم که چرخ بازاریابی فلایویل را بچرخاند.

1. وبلاگ مهمان در سایر وب سایت های در موقعیت مناسب.

وبلاگ نویسی مهمان یکی از بهترین راه ها برای افزایش آگاهی از برند با حداقل تلاش است. می‌توانید از ترافیکی که در حال حاضر به وب‌سایت دیگری وارد می‌شود استفاده کنید تا در عین ارائه محتوای مفید و مرتبط، چشم‌های بیشتری به برند خود جلب کنید.

به عبارت دیگر، شما نه تنها محصول خود را به افرادی که آماده خرید نیستند فشار می آورید، بلکه با صدای برند خود می نویسید و خود را ابتدا به عنوان یک انسان سپس شرکت معرفی می کنید، یک جایگزین عالی دیگر برای وبلاگ نویسی مهمان، انتشار محتوای حمایت شده در وب سایت های خاص است.

2. بازاریابی مشترک را امتحان کنید.

بازاریابی مشترک راهی عالی برای ایجاد آگاهی از برند است، نه تنها به این دلیل که از مخاطبان برند دیگری بهره می برید، بلکه به این دلیل که می تواند شخصیت شما و آنچه را که در بازار ارائه می دهید برجسته کند.

مهم نیست که چه اتفاقی می افتد، همکاری با یک برند دیگر می تواند به شما کمک کند دسترسی شما را دو برابر و حتی سه برابر کند.

3. همه جا تبلیغ کنید.

تبلیغات ممکن است به اندازه‌ای که باعث ایجاد آگاهی از محصول می‌شود، آگاهی از برند را ایجاد نکند، اما با این وجود، این یکی از بهترین ابزارهایی است که می‌توانید از آن استفاده کنید تا مردم را وادار کنید تا در مورد برند شما به روشی کم لمس و بدون مزاحم اطلاعات کسب کنند.

Grammarly را در نظر بگیرید. به نظر می رسد همین چند سال پیش، هیچ کس از Grammarly خبر نداشت. اکنون این یکی از آن مارک هایی است که وقتی نرم افزار تصحیح آنلاین را در نظر می گیرید به طور خودکار به آن فکر می کنید. به این دلیل که آنها کمپین های تبلیغاتی اجتماعی، ویدیویی و نمایشی قوی راه اندازی کرده اند که تقریباً در همه جا ظاهر می شوند.

ممکن است با تبلیغات آنلاین شروع کنید که شامل رسانه های اجتماعی پولی و PPC می شود. اگر می‌خواهید واقعاً در همه جا ظاهر شوید و کمپین‌های پیچیده‌تر را در مقیاس انبوه راه‌اندازی کنید، می‌توانید کمپین‌های تبلیغاتی برنامه‌ای راه‌اندازی کنید.

4. یک چهره استخدام کنید یا یک مسکات برند (شخصیت انحصاری) برای شرکت ایجاد کنید.

این ممکن است برای شرکت‌های کوچک‌تر قابل انجام نباشد، اما اگر بودجه دارید، به استخدام یک بازیگر یا سخنگوی برای نمایندگی شرکت فکر کنید.

این به شما این امکان را می دهد که نه تنها برند خود را، همانطور که در بخش قبل ذکر شد، انسانی کنید، بلکه احساسی از خدمات دوستانه و آگاهانه ای که مشتریان می توانند انتظار دریافت کنند، به شما می دهد.

شما هم مجبور نیستید از یک شخص استفاده کنید. GEICO یک مثال عالی از این موضوع است. لحظه ای که آن مارمولک دوستانه را می بینید، می دانید که GEICO است. ایجاد یک مسکات برند (شخصیت انحصاری) ممکن است یک راه مقرون به صرفه اما به همان اندازه موثر برای جلوه دادن به برند شما باشد.

5. تصویر یا نمادی را انتخاب کنید که نشان دهنده شما باشد.

نایک دیگر حتی نایک نیست. علامت چک است. لحظه ای که آن علامت تیک را می بینید، می دانید که نایک است. یا در مورد McDonald’s yello “M” چطور؟ یا سیب گاز گرفته اپل؟

من فقط در مورد یک لوگو صحبت نمی کنم، اگرچه مطمئناً می تواند بخشی از لوگوی شما باشد. اما با تیم برندینگ خود یا یک طراح گرافیک آزاد کار کنید تا نمادی ایجاد کنید که همه جا در بازاریابی، تبلیغات و کمپین های ارگانیک خود از آن استفاده می کنید. همچنین می توانید یادداشتی از اپل، مک دونالد و نایک بگیرید و نماد را در بسته بندی و طراحی محصول خود بگنجانید.

6. یک شعار کوتاه و جذاب ایجاد کنید.

با گسترش مثال نایک، با شنیدن «فقط انجامش بده» بلافاصله به نام تجاری فکر می‌کنید. ایجاد یک شعار یا شعار کوتاه سنگ بنای استراتژی قوی آگاهی از برند است و راهی آسان و ساده برای افزایش آگاهی از برند است.

قطعاً سخت است، تصور کنید همه چیز را در یک جمله کوتاه خلاصه کنید. باید توضیح دهد که چقدر متفاوت هستید، چه چیزی ارائه می دهید و چرا مشتریان باید شما را انتخاب کنند. 

 

چگونه آگاهی از برند را افزایش دهیم

 1. پیشنهاد فریمیوم را ارائه دهیم.
 2. محتوای رایگان ایجاد کنید.
 3. رویدادها را حمایت مالی کنید.
 4. به برند خود شخصیت بدهید.
 5. پادکست تولید کنید.

گسترش آگاهی از برند تثبیت شده خود و ایجاد آن بر پایه قوی چیست؟ شما به عنوان یک برند برای تبلیغ آگاهی و افزایش مداوم آن چه کاری می توانید انجام دهید؟

در این قسمت چند ایده کمپین برای افزایش آگاهی از برند شما فراتر از استراتژی اولیه شما آورده شده است.

1. پیشنهاد فریمیوم.

Freemium یک مدل کسب و کار است که یک محصول یا خط محصول اصلی را به صورت رایگان ارائه می دهد و فقط برای هر محصولی که در سطح سازمانی یا برتر تلقی می شود هزینه دریافت می کند. این یک استراتژی قیمت گذاری محبوب برای شرکت های نرم افزاری مانند HubSpot و Trello است.

ارائه یک گزینه فریمیوم به مشتریان این امکان را می دهد که قبل از خرید طعم برند و محصول شما را بچشند. این یک فرصت قبل از خرید است که می تواند از نظر فنی برای همیشه دوام بیاورد (برخلاف دوره آزمایشی رایگان که برخی شرکت ها انتخاب می کنند).

ارائه یک گزینه فریمیوم با این شرط که واترمارک نام تجاری در هر بخش عمومی از محصول یا خدمات نشان داده شود، معمول است. این موضوع فریمیوم را به یک موقعیت برد-برد تبدیل می کند: مصرف کننده محصول را به صورت رایگان دریافت می کند و زمانی که مصرف کنندگان از آن استفاده می کنند، برند تبلیغات رایگان دریافت می کند.

بسته به نوع تجارت و پیشنهاد محصول شما، Freemium ممکن است بهترین راه برای افزایش آگاهی از برند شما در بین مخاطبان باشد.

2. محتوای رایگان ایجاد کنید.

امروزه، تولید محتوا آسان‌تر از همیشه است… که چیز خوبی است زیرا مصرف‌کنندگان امروزی برای هر سؤال، نگرانی و … به اینترنت روی می‌آورند.

محتوا راهی سرگرم‌کننده برای افزایش آگاهی از برند شماست، زیرا ساده‌ترین راه برای نشان دادن شخصیت و به اشتراک گذاشتن نظرات و موقعیت‌یابی در مورد مسائل است ،دو مؤلفه اصلی که برند شما را شخصیت‌بخش و انسانی می‌کند.

محتوا نیز نباید به صورت مکتوب باشد. همچنین می‌توانید ویدیوها، اینفوگرافیک‌ها، پادکست‌ها و موارد دیگر ایجاد کنید. مطمئناً، محتوای نوشتاری مانند وبلاگ‌ها و راهنماهای قابل دانلود احتمالاً ساده‌ترین هستند، اما قطعاً تنها گزینه نیستند.

محتوا نیز لازم نیست فقط در وب سایت شما باشد. ارسال مهمان و محتوای حمایت شده فرصت هایی را برای حضور در مقابل مخاطبان جدید و تنوع بخشیدن به نوع محتوایی که ایجاد می کنید فراهم می کند.

اگر برند شما در حال تولید محتوا نیست، ممکن است برخی از فرصت‌های اصلی آگاهی از برند را از دست بدهید. محتوا راه شگفت انگیزی برای ارتباط واقعی با مخاطبان در حالی که نام برند خود را در مقابل مردم قرار می دهد، فراهم می کند.

3. حامی رویدادها.

در چند جشنواره، کنسرت، نمایشگاه و نمایشگاه شرکت کرده اید؟ این نوع رویدادها معمولاً بدون کمک حمایت های مالی ممکن نیست. 

حمایت از رویدادها یک راه مطمئن برای نشان دادن نام تجاری شما در مقابل صدها، هزاران یا میلیون ها نفر است که احتمالاً در بین مخاطبان هدف شما قرار می گیرند. از بنرها گرفته تا آگهی‌ها و بطری‌های آب، اگر از یک رویداد حمایت مالی کنید، نام تجاری شما در همه جا دیده می‌شود.

حمایت مالی از یک رویداد همچنین به شما این امکان را می دهد که نام برند خود را بر روی رویدادی که با شخصیت و علایق شما مطابقت دارد، سنجاق کنید، به این معنی که مصرف کنندگان برند شما را با آن رویداد و زیبایی و شخصیت آن مرتبط می کنند. همچنین می تواند به شرکت شما در ایجاد آگاهی از برند در میان مخاطبان بسیار متخصص و واجد شرایط کمک کند. حرفه ای ها فقط برای سرگرمی در رویدادها شرکت نمی کنند. آنها برای اطلاع از آخرین تحولات این صنعت شرکت می کنند.

با بودن یک حامی ثابت رویداد، خود را به عنوان یک رهبر در این زمینه در ذهن شرکت کنندگان تثبیت خواهید کرد. نکته کلیدی این است که در حمایت مالی خود ثابت قدم باشید.

4. به برند خود شخصیت بدهید.

برخورد با برند خود به عنوان یک شخص و تعریف روایت خود اولین قدم برای شخصیت دادن به برند شماست. گام بعدی این است که این شخصیت را در تلاش های بازاریابی خود قرار دهید.

هنگامی که محصولات و خدمات خود را با شخصیت بازاریابی می کنید، نمی توانید آگاهی از برند خود را افزایش دهید زیرا برند شما مستقیماً خواهد درخشید. مطمئناً، مشتریان شما به مواردی که بازاریابی می کنید توجه می کنند، اما شخصیت شما را از طریق تبلیغات شما نیز تجربه خواهند کرد.

این یک استراتژی عالی برای ترکیب کمپین های بازاریابی سنتی شما با کمپین های آگاهی از برند است. آنها همیشه نباید یکسان باشند، اما قطعاً می توانند باشند.

5. پادکست تولید کنید.

بیش از یک سوم مردم بالای 12 ساله و بالاتر به طور منظم به پادکست گوش می دهند. بدون شک پادکست ها نقش مهمی در زندگی ما و تلاش های بازاریابی دارند.

پادکست‌ها در گذشته فرآیند پیچیده‌ای بودند که فقط توسط افرادی که دارای استودیو و میکروفون شیک بودند ایجاد می‌شدند. اکنون، ایجاد و انتشار یک پادکست ساده‌تر از همیشه است،و انجام این کار می‌تواند برای تلاش‌های آگاهی از برند شما شگفت‌انگیز باشد.

چرا؟ زیرا پادکست ها، مانند محتوای نوشتاری یا بصری، راهی برای برقراری ارتباط واقعی با مخاطبان شما فراهم می کنند. پادکست‌ها به‌جای تبلیغ آشکار محصول یا خدمات خود (که ما توافق کرده‌ایم بهترین راه برای افزایش آگاهی از برند نیست)، این فرصت را به شما می‌دهند که به مخاطبان خود آموزش دهید، اطلاع رسانی کنید، سرگرم کنید یا به آنها توصیه کنید و با انجام این کار اعتماد ایجاد کنید. 

در اینجا چند نمونه از پادکست های عالی تولید شده توسط برندهایی که می شناسید و دوست دارید آورده شده است:

برندها موضوعات پادکست را طوری انتخاب می کنند که به 1) پیام کلی برند و 2) محصولات یا خدمات مربوط می شود، انجام این کار به آنها کمک می کند تا پادکست را با نام تجاری خود مرتبط کنند و همچنین به افزایش آگاهی ادامه دهند.

ایجاد و رشد آگاهی از برند یک فرآیند بی پایان است، همانطور که حفظ یک دوستی یا رابطه هرگز واقعاً پایان نمی یابد.

افزایش آگاهی از برندتان از طریق کمپین‌ها به شما فرصتی می‌دهد تا در فرصت‌های بازاریابی و تبلیغاتی (به معنی راه‌های جدید و قدرتمند برای ارتباط با مخاطبانتان) که در غیر این صورت روی آن سرمایه‌گذاری نمی‌کردید، دست بزنید.

 

چگونه آگاهی از برند را اندازه گیری کنیم

آگاهی از برند با استفاده از ترکیبی از معیارهای کمی و کیفی اندازه‌گیری می‌شود تا ببینیم تلاش‌های بازاریابی شما در طول زمان چقدر خوب کار می‌کنند.

 

چگونه می‌دانید که تلاش‌های شما برای آگاهی از برند مؤثر است؟ چگونه می‌دانید که نیاز به تغییر جهت، برتری در رقابت یا رفع بحران دارید؟ درست مانند هر معیار بازاریابی دیگر، شما آن را اندازه می گیرید.

آگاهی از برند را نمی توان به معنای سنتی اندازه گیری کرد. اما، همچنان می‌توانید فعالیت‌ها و معیارهایی را بررسی کنید که به شما کمک می‌کنند جایگاه برندتان را از نظر محبوبیت و آگاهی مصرف‌کننده ارزیابی کنید.

در مرحله بعد، چند روش برای سنجش آگاهی از برند شما را بررسی می کنیم و یاد می گیریم که کجا می توانید تلاش های خود را تغییر دهید.

6 روش برای اندازه گیری آگاهی از برند

روش های اندازه گیری آگاهی از برند به دو دسته کمی و کیفی تقسیم می شوند. روش های کمی از داده های عددی برای تعیین رشد استفاده می کنند در حالی که روش های کیفی ارزش ذهنی را اندازه گیری می کنند.

اقدامات کمی آگاهی از برند

این اعداد می توانند به شما کمک کنند تا تصویر کلی آگاهی از برند خود را ترسیم کنید. برای اندازه گیری کمی، این معیارها را بررسی کنید:

1. ترافیک مستقیم

اولاً، ترافیک مستقیم نتیجه افرادی است که عمداً URL شما را تایپ می کنند و از وب سایت شما بازدید می کنند. شماره ترافیک مستقیم شما به شما می گوید که بازاریابی شما چقدر افراد را به بازدید از وب سایت شما ترغیب می کند که یک معیار مهم است، زیرا امروزه بسیاری از مصرف کنندگان برندها را از طریق رسانه های اجتماعی، تبلیغات یا با تایپ کلمات کلیدی مرتبط با برند یا محصول شما کشف می کنند. وقتی مصرف کنندگان مستقیماً به سایت شما مراجعه می کنند، به این معنی است که از قبل از برند شما آگاه بوده اند.

2. شماره های ترافیک سایت

این عدد فقط ترافیک کلی سایت را منعکس می‌کند، که به شما می‌گوید چه مقدار از جمعیت عمومی اینترنت محتوای شما را بررسی می‌کنند و با برند شما وقت می‌گذرانند. کاملاً به شما نمی گوید که مردم از کجا آمده اند، اما این مهم نیست، زیرا آنها به اندازه کافی از برند شما آگاه هستند تا آن را بررسی کنند.

3. مشارکت اجتماعی

تعامل می تواند به فالوورها، لایک ها، ریتوییت ها، نظرات و موارد دیگر اشاره داشته باشد. این بازتابی است از اینکه چه تعداد از مردم از برند شما آگاه هستند و با آن معاشرت می کنند و همچنین میزان تاثیرگذاری محتوای شما را نشان می دهد. 

معیارهای کیفی آگاهی از برند

این مرحله جایی است که “امتیاز” آگاهی از برند شما کمی مبهم می شود. اما این تاکتیک‌ها همچنان می‌توانند به شما کمک کنند تا بفهمید چه کسی و چه تعداد از افراد از برند شما آگاه هستند. برای اندازه گیری کیفی، سعی کنید:

1. جستجو در گوگل و تنظیم Google Alerts

انجام این کار شما را با نحوه صحبت آنلاین درباره برند شما آشنا می کند. به شما در مورد هر گونه خبر یا اشاره توسط مطبوعات شخص ثالث هشدار می دهد. همانطور که نام تجاری شما رشد می کند، موقعیت اینترنتی آن فراتر از وب سایت شما گسترش می یابد، بنابراین مراقب آن باشید.

2. گوش دادن اجتماعی

گوش دادن اجتماعی نظارت بر ابزارهای مدیریت رسانه های اجتماعی برای اشاره و تعامل ارگانیک است. چه کسی برند شما را تگ می کند، آن را در نظرات ذکر می کند یا از هشتگ شما در پست های خود استفاده می کند؟ این ابزارها می توانند به شما در کشف آن کمک کنند و هرچه مخاطبان شما بیشتر در مورد برند شما در رسانه های اجتماعی بحث کنند، بیشتر از آن آگاه می شوند.

3. اجرای نظرسنجی های آگاهی از برند

این فرآیند شامل دریافت بازخورد مستقیم از مشتریان و مخاطبان شما می‌شود و می‌تواند نه تنها برای درک اینکه چه کسی از برند شما می‌داند، بلکه در مورد آن چه فکر می‌کند، بسیار مفید باشد.

این معیارهای کمی و کیفی به شما کمک می کند تا آگاهی از برند خود را در بین مخاطبان و عموم مردم درک کنید که هرگز کامل نخواهد بود، اما حفظ نبض شما بر روی این معیار به تاثیرگذاری بر کمپین‌ها و حفظ ارتباط با مخاطبان کمک می‌کند.

 

نمونه های آگاهی از برند

مطمئن نیستید که یک کمپین آگاهی از برند چگونه می تواند باشد؟ بیایید به چند نمونه برتر نگاهی بیندازیم.

 

1: Apple Events

آگاهی از برند

 

همه ما شرکت هایی را می شناسیم که ابزارها و ویژگی های جدیدی را برای به روز نگه داشتن خطوط تولید خود منتشر می کنند. اما هیچ کدام به سطح شهرت اپل نمی رسند و این به این دلیل است که اپل یک رویداد کامل را میزبانی می کند که برای اعلام نسخه های جدید خود اختصاص داده شده است.

اگرچه به‌روزرسانی‌های محصولات واقعی بسیار کم است، اپل این رویداد را به‌قدری «هیپ» کرده است که می‌دانید به‌طور خودکار پیشرفت‌های جدید برند را تماشا کنید.
این باعث می‌شود که برند در خط مقدم ذهن مشتریان هنگامی که در حال بررسی یک گجت فناوری جدید هستند، حفظ شود.

 

2:Rare Beauty’s Mental Health 101

آگاهی از برند

 

داشتن یک ماموریت تحسین برانگیز در هسته اصلی شرکت شما یک حرکت عالی برای ایجاد آگاهی از برند است، به خصوص اگر مشتریان خود را قادر به اشتراک گذاری منابعی کنید که می تواند به دیگران کمک کند.

این کاری است که Rare Beauty با ابتکار بهداشت روانی 101 انجام داد. کیتی ساخت که مردم می توانستند در سایت های رسانه های اجتماعی خود به اشتراک بگذارند تا در مورد اهمیت سلامت روان آگاهی ایجاد کنند. با به اشتراک گذاشتن کیت برند، کاربران خود برند را نیز به اشتراک می گذارند، که راهی عالی برای ایجاد آگاهی از برند است.

 

3:Coca-Cola Share a Coke

آگاهی از برند

 

کوکاکولا نیازی به آگاهی بیشتر از برند ندارد و دلیل آن این است که آن را در طول زمان بسیار موثر ساخته است که به جایگاه نمادین رسیده است. یکی از این نمونه ها کمپین «به اشتراک گذاری یک کوکا» است، که در آن می توانید یک بطری کوکاکولا با نام خود در فروشگاه پیدا کنید یا یکی را با یک عبارت شخصی کنید.

این یک حرکت درخشان آگاهی از برند است که بر عشق مشتریان به شخصی سازی سرمایه گذاری می کند. این مثال نشان می‌دهد که شخصی‌سازی تا چه حد شما را در کمپین آگاهی از برند شما می‌برد، بنابراین سعی کنید تا حد امکان شخصی‌سازی کنید. اگر محصول شما یکبار مصرف نیست، به مشتریان این امکان را بدهید که نام خود را اضافه کنند.

 

آگاهی از برند را مانند یک حرفه ای پیگیری کنید.

آگاهی از برند یک مفهوم قدرتمند (البته مبهم) است که می تواند تأثیر زیادی بر تلاش های بازاریابی، درک مصرف کننده و درآمد شما داشته باشد.

این تکنیک‌ها را برای ایجاد و ایجاد آگاهی برای برند خود دنبال کنید و خود را با مخاطبان وفاداری خواهید دید که برند شما را در میان رقبا می‌شناسند، محصولات شما را بارها و بارها انتخاب می‌کنند و به دوستان و خانواده‌شان توصیه می‌کنند که همین کار را انجام دهند.

نظر بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *