ابزار سئو

Shape Image One
Shape Image One
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
ابزار سئو

بررسی اعتبار SSL

با استفاده از پروتکل SSL روی وب سایت میتوان امنیت آن را افزایش داد. اما اصلا SSL به چه معناست ؟ SSL یک پروتکل بوده که توسط نت اسکیپ برای منتقل کردن پرونده های خصوصی روی اینترنت ساخته شده است. سایت هایی مثل http به SSL نیاز دارند تا به https تبدیل شوند. شما متوانید با وارد کردن آدرس سایت خود در کادر بالا، SSL خود را بررسی کنید.

 

یافتن قالب و پلاگین های وردپرس

ابزار WPthemeDetector تم هایی که بوسیله دیگر سایت های وردپرس استفاده شده را به شما معرفی می کند. اگر در بازدید از یک سایت وردپرسی، از تم آن خوشتان آمد میتوانید با وارد کردن آدرس سایت مورد نظر در کادر بالا و سپس کلیک روی دکمه، تم وردپرس سایت را بشناسید. همچنین این ابزار می تواند تا حدی پلاگین های استفاده شده در وردپرس را نیز شناسایی و اعلام نماید.

 

مقایسه کدها

ابزار مقایسه کدها یک ابزار رایگان و آنلاین بوده تا فایل ها و پوشه های مختلف را باهم مقایسه کند. این ‏ابزار بیشتر سیستم های کنترل منبع رایج را مثل ‏TFS، ‏SVN، ‏GIT، ‏Mercurial‏ و ‏Perforce‏ ادغام می ‏کند. ابزار مقایسه کدها به شکل یک فایل مستقل و یک برنامه افزودنی ویژوال استودیو ارائه شده. شما ‏میتوانید با استفاده از این ابزار رایگان به صورت کاملا حرفه ای فایل های کد منبع را مقایسه کده وهرگونه ‏تغییر در ساختار را ببینید. ‏

 

آنالیز سئو و بررسی سایت

توسط این ابزار می توانید بصورت کامل سئو ی سایت خود را بررسی کنید این ابزار سایت شما را بصورت کامل در بیش از 50 زمینه بررسی می کند و توضیحات کاملی برای رفع مشکل مورد نظر به شما ارائه می دهد تا بتوانید به تنهایی سایت خود را سئو نمایید

برخی از مواردی که توسط این ابزار بررسی می شوند:

نحوه ی نمایش سایت در گوگل، وضعیت ALT تصاویر، بررسی وضعیت GZIP ،بررسی ریدایرکت، وضعیت لینک ها، نقشه سایت، واکنش گرا یا رسپانسیو

 

بررسی رتبه کلمه مورد نظر در گوگل و یاهو

از هدف های تمام کاربران وب سایت ها این است که در نتایج جستجو موتورهای جستجو، جزو سه نتایج اول صفحه باشند. رسیدن به این سه جایگاه برتر کمی طول می کشد اما اگر به خوبی تلاش کرده و کلمات خوبی را به عنوان کلمات کلیدی انتخاب کرده باشید، میتوانید به این سه جایگاه برسید. اولین کاری که باید انجام دهید، بررسی رتبه در گوگل و یاهو است که برای بررسی کردن ان ها، ابزارهای بسیاری در اینترنت وجود دارد.

 

آنالیز متا تگ

در واقع تمام اهمیت برچسب ها به این بستگی داشته که شما از چه کسی درخواست کنید. در حقیقت این برچسب ها به متا دیتای شما آسیبی وارد نمی کند. ابزار متا آنالایزور به کمک شما آمده تا با سریع ترین راه، هر صفحه سایت را تحلیل و تجزیه کرده و عنوان، کلمات کلیدی و توضیحات آن را نشان دهد. اگر میخواهید صفحه سایت خود را بررسی کرده و آن را ارزیابی کنید تا الگو و دیدگاه های جدیدی در جستجوی کلمات کلیدی و به شما دهد.

 

نحوه ایجاد متا تگ ها در وردپرس

بسیار خب در مرحله اول به توضیح متا میپردازیم که متا چیست و چه کاربردی دارد. متا تگ که به اصطلاح به آن متا دیتاها میگویند، اطلاعاتی میباشند که توصیف کردن اطلاعات دیگری استفاده میشود که در حقیقت اطلاعات تکمیلی صفحه های وب شما میابشند و بوسیله بازدیدگنندگان قابل مشاهده نیستند و تنها برای موتورهای جستجو استفاده میشوند. این تگ ها قادر هستند در هر کدام ازصفحات وب با هر فرمتی و اگر که صفحه شما شامل قاب یا همان فریم باشد، در قسمت head صفحه در پوسته وردپرس استفاده میشود.

در حال حاضر بیشتر موتورهای جستجو از برچسب های متا استفاده میکنند زیرا است برچسب ها برای بررسی کردن و شاخص گذاری های صفحه ها استفاده میشوند. به این صورت که شما این امکان را دارید که بوسیله این تکنیک کنترل بیشتری روی چگونگی نشان دادن صفحه در موتورهای جستجو و در آخر بیشتر شدن ترافیک در آن دارید.

بسیار خب در رابطه با ایجاد متا تگ ها در وردپرس که بسیار کار راحت، آسان و کاربردی میباشد. تنها کاری که باید انجام دهید است است که دستورات زیر را در ‎ functions.phpقالب ‏وردپرس‎ ‎وب سایت وردپرسی خود وارد کنید. در ضمن نکته ای که در این قسمت با آن مواجه میشوید این است که یک نسخه از فایل Function پوسته وردپرس خود را کپی کنید تا اگر بهم ریختگی و یا قرار دادن دستور در یک مکان نامناسب بتوانید فایل را جایگزین آن کنید.

post_content);‎

‎    $meta = strip_shortcodes($post->post_content);‎

‎    $meta = str_replace(array(“\n”, “\r”, “\t”), ‘ ‘, $meta);‎

‎    $meta = substr($meta, 0, 125);‎

‎    echo “”;‎

‎}‎

add_action(‘wp_head’, ‘create_meta_desc’); ?>‎

با استفاده از دستورات بالا به راحتی موفق به ایجاد متا تگ ها در ورپرس شدید.

 

ساخت بک لینک خودکار

آرزوی تمام مدیران وب سایت ها این است که وب سایتشان در موتورهای جستجو بالا باشد. برای آنکه وب سایتی در رتبه بندی بالا در موتورهای جستجو قرار بگیرد، باید دو هدف را دنبال کرد :

  1. اول اینکه باید محتوای داخل وب سایت با اهداف خود سایت مرتبط باشد. همینطور محتوای ایجاده شده باید کیفیت بسیار خوب و بالایی نیز داشته باشد. به عنوان مثال اگر چیزی به فروش میرساند، از محصولات و خدمات خود، یک محتوای توصیف کننده و با کیفیت ایجاد کند که اشتباهات گرامری نیز نداشته باشند. مطمئن باشید بازدید کننده از هر سایتی خرید نمی کند.
  2. دومین هدفی که حتما باید آن را دنبال کنید، لینک کردن سایت، با دیگر وب سایت هاست. لینگ های برگشتی به وب سایت هایی مربوط می شوند که موضع و قدرت خود را در اینترنت و فضای مجازی نشان داده باشند.

 

بررسی رتبه الکسا

شرکت الکسا اینترنت یک شرکت تابع از آمازون بوده که تخصص آن در داده های ترافیکی وب تجاری است. این شرکت آمریکایی این امکان را برای کاربران فراهم کرده تا دسترسی راحت تر و سریع ترین به ابزار وب در مرورگر داشته باشند. در اولین مرحله نوار ابزار اطلاعاتی را ارائه داده که در آن بازدکننده وب سایت ها را نشان میدهد. از طرفی میلیون ها میلیون کاربر در سراسر دنیا هستند که با نوار ابزار گزارش وب سایت های خود را میگیرند. الکسا این توانایی را داشته که بتواند وب سایت های قوی و محبوب و رقیبان خود را بشناسد. برای مدیران وب سایت ها و وبلاگ نویسان این موضوع بسیار اهمیت داشته که رتبه بندیشان در الکسا به چه صورت است و چه تعداد بازدیدکننده سایت آن ها را دیده. الکسا این اطلاعات را به طور کامل نشان میدهد. ابزار رتبه بندی الکسا یک دوره سه ماه اطلاعات ترافیکی را جمع کرده و در نوار ابزار خود نشان میده. این ویژگی رایگان بوده و به همین دلیل محبوب است.

 

بررسی بک لینک ها

شما میتوانید با استفاده از ابزار بررسی لینک ها، هر نوع اطلاعاتی که در مورد کیفیت لینک ها در سایت احتیاج دارید را بدست آورید. ابزار بررسی لینک ها این امکان را به شما میدهد تا مثل یک پشتیبان بک لینک های خود را کنترل کنید. با استفاده از این ابزار رایگان، ده نتیجه در هر صفحه به شما نشان داده می شوند. هرکدام از این نتیجه ها به شما منبع لینک و یا صفحه ای که در سایت و یا صفحه شما وارد شده، نشان میدهد. زمانی که روی لینک کلیک کنید، صفحه در یک پنجره جدید باز خواهد شد، بنابراین شما باید از سمت راست، رتبه صفحه گوگل که دارای لینک منبع شما است را ببینید. در دومین ستون، متن لنگر برای توصیف کردن صفحه و یا سایت قرار داده شده. در آخرین ستون هم اگر دارای پرچم قرمز رنگ باشید، به معنی بدون دنبال بودن لینک است

 

ساخت سایت مپ

دریافت فایل XML Sitemap از وب سایت با استفاده از ژنراتور سایت مپ XML بسیار آسان است. شما میتوانید با کمک از این ابزار آنلاین که رایگان می باشد، نحوه ایجاد XML Sitemap  وب سایت خود را راحت تر کنید. این مورد میتواند برای بهره برداری از ابزارهای بسیار خوبی مثل Google Webmaster Tools  و Google Analyticsمورد استفاده قرار بگیرد.

 

 

نحوه ایجاد فایل ‏Robots.txt

Robots.txt وظیفه داشته تا یک فایل ایجاد کند که کاملا برعکس نقشه سایت بوده تا نشان دهد که صفحاتی را شامل میشود. بنابراین داشتن  Robots.txt برای هر سایت لازم است. زمانی که یک موتور جستجوگر وب، سایتی را بررسی می کند، اول فایل robots.txt را در سطح ریشه پیدا کرده و بعد از شناسایی آن، خزنده فایل را خوانده و در آخر فایل ها و دایرکتوری هایی که شاید مسدود شوند را پیدا می کند.

 

بازنویسی مقاله

بسیاری از کاربران سایت ترجیح میدهند که مقاله و یا محتوای مورد نظرشان را خودشان بنویسند. برای نوشتن این محتوا باید از جملات بسیار خوب استفاده کرد. برای انجام اینکار میتوان از ابزاری به نام بازنویس مقاله استفاده کرد. اعتماد به هر ابزاری که امروزه ایجاد شده سخت است، اما این ابزار محتوا و مقاله ای باکیفیت و تضمین شده به شما ارائه داده و امن تر است. هرچند ممکن است انجام این کار چند ساعت طول بکشد، اما امروزه این ابزار وسیله ای رایج شده است. این ابزار بیشتر به کمک افرادی که زمان کمتری دارند و یا تنبل هستند می آید.

 

بررسی لینک های سایت

ابزار آنالیز کننده لینک ها، این امکان را به مدیران، صاحبان وب سایت و متخصصان جستجوگر اینترنتی به صورت رایگان میدهد تا لینک های یک وب سایت را تحزیه تحلیل کرده و توسعه دهند. این ابزار همچنین این توانایی را نیز دارد تا به عنوان یک عنکبوت، در صفحه خاص وب سایتتان، crawling را شناسایی کند.

 

پینگ آنلاین وبسایت

اگر در حال حاضر یک وب سایت را مدیریت می کنید، حتما باید موتورهای جستجو در وب سایت را جستجو کرده تا مطمئن شوید وب سایت شما به همه موتورهای جستجو متصل هست یا نه. اگر می خواهید سایتتان در اینترنت به صورت همیشگی باقی بماند، برای آن احتیاج به یک ابزار وب سایت پینگ دارید. شما این امکان را ندارید تا هر سرور را مدیریت و هر وب سایتتان را بررسی کنید. بنابراین پینگ های موتورها جستجو و سرورهای وب این امکان را به شما میدهد تا به صورت رایگان و سریع آن را انجام دهید.

 

شمارنده کلمه

شمارشگر کلمه یا ابزار شمارشگر آنلاین کلمه، همانطور که از نامش پیداست، یک ابزار برای شمارش کلمات و کاراکترهاست. چه شما یک نویسنده حرفه ای باشید و یا یک دانش آموز، تعداد کارکارکترهای مقاله شما عنصر مهمی در محتوای شماست. خیلی ساده بگویم، اینکه بنشینیم و به صورت دستی کلمات و کاراکترها را بشماریم بسیار سخت و حتی غیر ممکن است! ابزار شمارشگر آنلاین کلمه نیز برای پاسخ به این نیاز در در دسترس شماست. شما میتوانید با استفاده از این ابزار به راحتی کلمه ها و کاراکترهای مقاله خود را بشمارید.

 

نحوه بررسی کردن قدرت دامنه

قدرت دامنه یا به اصطلاح همان Domain Authority بهترین روشی میباشد که وب سایت Seomoz برای پیش بینی کردن سایت ها در نتایج موتورهای جستجو نشان داده میشود. از قدرت دامنه برای مقایسه کردن یک سایت با دیگر سایت ها و یا برای پیگیری کردن قدرت و اقتدار سایت شما میتوانید چندین بار از آن استفاده کنید. Seomoz با ترکیب کردن همه لینک هایی که به ریشه یعنی صفحه اصلی سایت لینک شده اند و تعداد کلیه لینک ها و MozRank و MozTrust و جند مورد دیگر در یک مقدار به اسم قدرت دامنه، این اعبار از 100 به سایت شما ارائه داده میشود و کلیه موارد سایت شما را بررسی کرده و رنکینگی را به شما ارائه میدهد. میتوان گفت که بهرین نمره و اعتباری میباشد که میتوان با استفاده از آن سایت را مور بررسی قرار داد

 

بررسی ویروس توسط گوگل

برای بررسی کردن malwars از ابزار رایگان و آنلاین تروجان اسکنر استفاده کنید. شما میتوانید با وارد کردن کامل URL وب سایت خود، بدافزارها را روی صفحه خود پیدا کرده و به صفحه بررسی ویروس توسط گوگل ریدایرکت شوید. با ورود به این صفحه، متوجه خواهید شد که صفحه و یا وب سایت شما امن هست یا نه. گزارشی که ابزار بررسی ویروس توسط گوگل به شما خواهد داد، از نود روز گذشته تا به کنون است. ابزار بررسی ویروس توسط گوگل، این قابلیت را دارد تا وب سایت های و کاربران آن را اسکن کرده و گزارش امنتی وب آن ها را ارائه دهد. این ویروس یاب رایگان، زمانی که شما صفحه ای را باز می کنید، به شما نشان میدهد که محتوای آن مخرب بوده و یا اسکریپت مشکوکی دارد.

 

بررسی تراکم کلمه کلیدی

شما میتوانید با استفاده از ابزار بررسی تراکم کلمه کلیدی، اشتباهات خود را بررسی کرده و آنها را اصلاح کنید. این ابزار اشتباهات شما را صحیح نمی کند. تنها آن ها را شناسایی می کند. این ابزار، این امکان را به شما میدهد تا با وارد کردن یک URL و یا مقاله، تعداد کلمات کلیدی را در متن خود بیابید. شما میتوانید نهایت سه کلمه وارد کنید. با ابزار بررسی تراکم کلمه کلیدی، در عرض چند ثانیه کلمات و عبارات مورد نیاز نشان داده می شوند.

 

 

مشخصات آیپی شما

با استفاده از ابزار My IP Address کاربران میتوانند سرعت اینترنت خود را تست کرده، آیپی آدرس جتسجو کنند، پروکسی تخشخیص دهند، آدری آیپی پیدا کرده و هوویز بگیرند. همینطور میتوان یک آدرس ایمیل را به راحتی ردیابی کرده و یا اطلاعات آدرس های آیپی خود را پنهان و یا تغییر داد. برای شناسایی یا اجرای سرور ایمیل، ارتباط با دسکتاپ از راه دور، پشتیبانی فنی، اتصال به دوربین امنیتی، بازی های آنلاین و … داستن آدرس آیپی امری حیاتیست.

 

بهینه سازی آدرس صفحات

از URL های طولانی و داینامیکی خسته شدید؟ به راحتی میتوانید با استفاده از ابزار URL Rewriting Tool، به صورت رایگان، URL خود را استاتیک کرده و کوچک کنید. این ابزار این قابلیت را به شما میدهد تا بتوانید URL خود را دوباره نوشته و از شر URL های طولانی خلاص شوید. استفاده از این روش معمولا برای افرادی است که مدیران سایت بوده و میخواهند آدرس اینترنتی استاتیک داشته باشند. علاوه بر این ها، تبدیل، URL به استاتیک در بهینه سازی رتبه بندی موتورهای جستجو نیز کمک می کند.

 

بررسی اطلاعات دامنه

ابزار Whois Checker این امکان را به شما میدهد تا هر اطلاعات و جزئیاتی مربوط به دامنه تنها با یک کلیک دریافت کنید. این ابزار آنلاین به صورت رایگان کار کرده و اطلاعاتی که به شما میدهد، شامل موارد زیر می باشد :
ثبت کردن دامنه
اسم سرور
تاریخ انقضا
وضعیت دامنه
موقعیت جغرافیایی
شماره تماس
اسم مدیران دامنه
آدرس ایمیل مدیران دامنه

 

بررسی وضعیت سرور

شما به عنوان یک وب مستر باید به صورت دائم و مرتب، از وضعیت سرور وب سایت های خود با خبر بوده و آن ها را بررسی کنید. درواقع هیچکس دوست ندارد از بازدید کننده سایت خود بشنود که سایت کار نمی کند! برای جلوگیری از این وضعیت میتوانید از بررسی وضعیت سرور در این صفحه به صورت آنلاین و رایگان استفاده کرده و راجب به وضعیت سرور خود اطلاعات کسب کنید.

 

رمزگذاری یا رمزگشایی URL

URL encoding در رشته پرس و جو و همینطور به عنوان شناسه منبع یکسان URL است. تنها چیزی که کاربران میخواهند رمزگذاری URL روی نمادهای ویژه می باشد. بنابراین اگر قصد دارید به صورت رایگان و البته آنلاین URL خود را رمزگذای کرده و یا رمزشایی کنید، از URL Encoder / Decoder استفاده کنید.

 

Mozrank بررسی

MozRank، از محبوب ترین و بهترین ابزارها، برای اندازه گیری قدرت دامنه و صفحه وب سایت است. بیشتر مدیران وب سایت ها و کارشناسان سئو، از MozRank برای بهینه سازی موتورهای جستجو استفاده می کنند. MozRank بوسیله شرکتی که ابزارهای بهینه سازی موتورهای جستجو را می سازد، ساخته شده. این ابزار از صفحات وب مبتنی بر صفحات مشابه در وب بوده که به آن ها مرتبط بوده، به این معنی که اگر این ابزار جزو صفحات پیوند بالا بوده باشد، اینکه MozRank صفحات پیوندی بیشتری دریافت کند، احتمال بیشتری دارد.

 

نحوه بررسی ریدایرکت WWW

موتورهای جستجو سایت های www.checkup.tools و checkup.tools را به صورت دو سایت جدا از یکدیگر میبینند.هر سایت با آدرس یعنی با WWW یا بدون آن میتواند در دسترس باشد. این دو آدرس برای موتورهای جستجو همانند دو سایت جدا اما با محتویات یکسان میباشد که همین موجب تاثیر منفی در رتبه شما میشود.

بررسی بلک لیست ایمیل

یک وب سایت همچنین ممکن است در فهرست سیاه قرار گیرد. این در صورتی است که مدیر سایت، به هزاران نفر ارسال ایمیل تبلیغاتی از یک محصول. در صورتی که یکی از گیرندگان ایمیل، آن را به عنوان هرزنامه معرفی، ممکن است سرویس دهنده سرویس ایمیل، وب سایت را در لیست سیاه قرار دهید. به همین خاطر اگر ایمیل تبلیغاتی می فرستید و به تازگی متوجه شده اید که بازدید کنندگان شما کمتر شده اند، ممکن است یکی از دلایل آن قرار گرفتن در لیست سیاه باشد. همچنین بسیاری از سازمان ها، سرویس لیست سیاه در اینترنت اداره می شوند. خدمات ارائه دهندگان خدمات می توانند بررسی کنند که وب سایت با DNSBL یا SURBL در لیست سیاه قرار دارد یا نه. ابزار Blacklist Lookup این امکان را به شما میدهد تا وب سایت خود را در لیست سیاه بررسی کنید.

 

محاسبه حجم یک صفحه

ابزار Page Size Checker، یکی از ابزارهای جستجوگر بوده که در طی سالهای اخیر طراحی شده است. این ابزار، یک اصلاح کننده اندازه صفحه بوده که میتواند اندازه صفحه هر URL را تشخیص داده و بشناسد. با استفاده از این ابزار کاربران میتوانند به صورت آنلاین اندازه وب سایت خود را بررسی کنند. در صورتی که وب سایت شما دیر بارگذاری می شود، باید روی سرعت آن کار کنید. چرا که کاربران اینترنتی این روزها برای بارگذاری دیر صفحات صبر نمی کنند. سعی کنید از محتویات رسانه ای کمتر با اندازه کوچکتر استفاده کنید تا بارگیری کند نشود. از مواردی که میتواند اندازه صفحه را افزایش دهد میتوان به . فیلم ها، تصاویر، صوتی، گرافیک، فلش و سایر اشکال رسانه های جاسازی اشاره کرد.

 

 

بررسی تعداد لینکهای سایت

شما میتوانید از این ابزار برای لینک دادن به صفحه هاب وب خود استفاده کرده و در سریع ترین زمان ممکن اینکار را به راحتی انجام دهید. ابزار Links Count Checker به صورت رایگان و آنلاین میتواند تعداد پیوندها خروجی در یک صفحه مشخص را بشمارد. یکی از کارهای مهمی که مدیران وب سایت ها و وب مسترها حتما باید انجام دهند، بررسی لینک ها خارجی در صفحات وب است. ابزار Links Count Checker نیز به عنوان یک نقطه شروف میتواند لینک های شما را بررسی کرده و آن ها را بشمارد.

 

پیدا کردن لینک شکسته

یکی از بهترین ابزارهایی که ارائه شده، ابزار Broken Links Finder است. این ابزار به کاربران کمک می کند تا لینک های شکسته شده را با وب سایت پیوند دهند. این ابزار آنلاین علاوه بر پیوند لینک های شکسته، در شناسایی مشکلات اتصال بسیار تاثیر گذار است. همینطور این امکان را بمیدهد تا همه پیوندهای شکسته شده در وب سایت را پیدا کرده و آن ها را تعمیر کند.

 

بررسی سرعت سایت

یکی دیگر از ابزارهایی که با استفاده از آن میتوان بهینه سازی وب سایت شما در موتورهای جستجو کمک کرد، ابزار تست سرعت صفحه است. این ابزار به کاربران این امکان را میدهد تا سرعت بارگزاری صفحات خود را ببینند چرا که سرعت بارگزاری بسیار مهم و تاثیر گذار است. به همین خاطر ابزار تست سرعت صفحات ایجاد شده تا بازدیدکنندگان بیشتری با سرعت بالای صفحات خود جذب کنید.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.