درگاه پرداخت آنلاین

Shape Image One
Shape Image One
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
درگاه پرداخت آنلاین

درگاه پرداخت اینترنتی چیست؟

درگاه پرداخت اینترنتی، این امکان را به کاربران میدهد تا بتوانند مبلغ محصول و یا خدماتی را که دریافت کرده اند، به صورت آنلاین پرداخت کنند. اکثر سیستم های فروشگاهی و یا ارائه دهنده خدمات، به درگاه های بانکی آنلاین متصل هستند و پس از پرداخت مبلغ توسط کاربر، بلافاصله یا پس از چند روز، می توانند پول خود را از حساب برداشت کنند.

اگر میخواهید در کار خود پیشرفت کنید و اعتماد کاربران را بیش از پیش جلب کنید، حتما سایت خود را به درگاه پرداخت اینترنتی متصل کنید. به این شکل علاوه بر سهولت پرداخت توسط مشتری، سریع و بدون دردسر، هزینه را از کاربر دریافت کنید. حتی پیشنهاد میشود برای یک فروشگاه اینترنتی چند درگاه بانکی همزمان داشته باشید تا کاربر انتخاب کند.

 

نحوه گرفتن درگاه پرداخت برای سایت

درگاه پرداخت برای سایت به دو دسته  کلی تقسیم میشوند: درگاه مستقیم بانکی و درگاه واسط بانکی. اما درگاه بانکی واسط و مستقیم چیست و چه تفاوت هایی دارند؟ کدام درگاه برای کسب و کار شما بهتر است؟

هر کدام از این درگاه ها  مزایا و معایبی دارد، که در ادامه علاوه بر ذکر این موارد، نحوه دریافت هرکدام را نیز به شما می گوییم.

درگاه پرداخت مستقیم یا psp چیست؟

همانطور که از نام آن مشخص است، این درگاه پرداخت، به صورت مستقیم به بانک های اصلی کشور همچون ملی، ملت، صادرات، پارسیان و … متصل می شود. یعنی مبلغ های واریز شده توسط کاربران، بصورت مستقیم و بدون نیاز به تسویه حساب دستی، در همان لحظه به حساب شما واریز می شود.

از مهم ترین مزایای این نوع درگاه ها، میتوان به تسویه آنی و عدم دریافت کارمزد توسط بانک اشاره کرد. از معایب این نوع درگاه نیز، می توان به لزوم دریافت اینماد و طولانی تر بودن مراحل اخذ اینگونه درگاه ها، اشاره نمود.

اگر شما می خواهید فقط یک درگاه بانکی مستقیم برای سایت خود فعال کنید، لازم است بدانید که ممکن است درگاه برای ساعاتی از شبانه روز قطع شود. برای مثال، درگاه بانک ملی، در ساعات پایانی روز، مدتی از دسترس خارج میشود؛ همین امر میتواند در کار شما اختلال ایجاد کند.

 

آدرس مستقیم سایت های درگاه بانکی مستقیم

 

مراحل دریافت درگاه پرداخت مستقیم بانکی

همانطور که گفتیم برای دریافت درگاه پرداخت، شما می توانید به صورت مستقیم و واسط اقدام کنید که در ادامه آموزش دریافت درگاه پرداخت مستقیم را برای شما گفته ایم :

 1. دریافت اینماد

این مجوز از سازمان صنعت، معدن و تجارت به آدرس enamad.ir دریافت میشود. پس از ارائه مدارک لازم، این نماد را دریافت می کنید. البته دریافت ای نماد، در اعتماد کاربر و اعتبار سایت و در نتیجه افزایش فروش شما بسیار موثر است.

 

بیشتر بخوانید: راهنمای تصویری دریافت اینماد

 

 1. دریافت درگاه از بانک

پس از درخواست درگاه از بانک، باید مدارک مورد نظر بانک را در اختیار آن قرار دهید؛ که در صورت داشتن ای نماد، این فرایند بسیار آسان می شود. سپس بانک مبدا، شماره ترمینال درگاه پرداخت، نام کاربری، رمز عبور برای شما ارسال می کند.

 

 1. نصب پلاگین پرداخت

عموما بانک ها، پلاگین مورد نیاز را در اختیار شما قرار میدهند. اما در بعضی مواقع شما با توجه به سایت خود، میتوانید از وب سایت های معتبر، این پلاگین را دریافت کنید. اعتبار سایتی که از آن پلاگین دریافت میکنید، خیلی مهم است. زیرا این سیستم به اطلاعات کاربران دسترسی دارد.

 

درگاه پرداخت واسط چیست؟

برای دریافت درگاه پرداخت اینترنتی غیر مستقیم یا واسط نیازی نیست بصورت مستقیم به بانک های اصلی کشور مراجعه کنید؛ بلکه این نوع درگاه را میتوان، از شرکت های معتبر و تایید شده توسط بانک همچون زرین پال دریافت کرد. از مزایای این نوع درگاه، میتوان به دریافت راحت (بدون نیاز به اخذ اینماد) و سریع اشاره کرد.

از معایب این درگاه نیز، کارمزد 0/5 تا یک درصد است که متناسب با نوع واسط بانکی متفاوت است. همچنین یکی دیگر از معایب آن، عدم پرداخت آنی مبلغ به حساب شما است؛ اصولا باید چند روز برای واریز پول به حسابتان، صبر کنید.

 

درگاه واسط بانکی

مراحل دریافت درگاه پرداخت واسط بانکی

برای دریافت درگاه پرداخت اینترنتی واسط ابتدا باید با شرکت مورد نظر قرار دادی را ببندید، شرکت نیز با بانک های مختلف و اصلی کشور قرارداد دارد. در واقع در این روش شما مستقیم به بانک های اصلی کشور متصل نخواهید بود، بلکه به واسطه این شرکت ها با بانک های اصلی کشور ارتباط خواهید داشت. شرکت انتخاب شده به ازای ارائه این خدمات، از شما کارمزد دریافت می کند که این کارمزد می تواند از 0.5 تا 2.5 درصد باشد.  اما چگونه درگاه پرداخت بسازیم؟

 1. راه اندازی سایت

سایت خود را راه اندازی کرده و محصولات مورد نظر را، بطور کامل در آن وارد کنید تا کارشناس درگاه بانکی بتواند آن را تایید کند.

 

بیشتر بخوانید: سئو سایت فروشگاهی

 

 1. انتخاب درگاه غیر مستقیم مطمئن

پس از راه اندازی سایت خود، بهترین شرکت ارائه دهنده درگاه واسط بانکی را انتخاب کنید. ما به شما درگاه پرداخت زرین پال و آیدی پی را پیشنهاد می کنیم. درگاه زرین پال به شما کارت بانک آینده را هم میدهد.

 

زرین پال و آیدی پی

 1. ثبت نام در سایت درگاه

پس از ثبت نام و ارائه مدارک مورد نیاز، کارشناس مربوطه اطلاعات شما را احراز میکند. پس در وارد کردن اطلاعات خود، دقت کنید.

 

 1. نصب پلاگین روی سایت

پس از تایید درگاه بانک از طرف شرکت مورد نظر، به شما یک شماره ترمینال یا مرچنت آی دی میدهند. اصولا این شرکت ها، پلاگین مخصوص خود را دارند که پس از نصب این پلاگین، با ورود شماره ترمینال دریافت شده، درگاه پرداخت برای شما فعال خواهد شد.

 

افزونه درگاه پرداخت ووکامرس

پس از فعالسازی افزونه مربوط به درگاه بانکی مورد نظرتان باید در قسمت پیشخوان وردپرس به ووکامرس بروید. از آنجا زیر منوی ” ووکامرس ” و سپس ” درگاه پرداخت ” را انتخاب کنید. در پایین صفحه می توانید گزینه ای را که به عنوان درگاه پرداخت بانک اضافه شده، مشاهده کنید.

افزونه درگاه پرداخت ووکامرس

 

اتصال ووکامرس به درگاه بانک

برای مدیریت بیشتر درگاه پرداخت باید روی ” مدیریت متقابل ” کلیک کنید. سپس در فیلد های زیر موارد خواسته شده را وارد نمایید:

 • در فیلد عنوان درگاه می توانید عنوانی را برای درگاه پرداخت خود بنویسید.
 • قسمت توضیحات درگاه بانکی همان متنی است که کاربر موقع پرداخت، زیر گزینه درگاه پرداخت بانک ملت مشاهده می کند.

در زمان دریافت درگاه بانکی از سمت بانک مورد نظرتان، کدی تحت عنوان ترمینال آیدی به شما داده می شود؛ در فیلد های مشخص شده کد ترمینال آیدی، نام کاربری و رمز عبورتان را وارد کنید.

اتصال ووکامرس به درگاه بانک

علت فیلترینگ درگاه های پرداخت واسط

در یک دوره بسیاری از سایت های درگاه پرداخت واسط فیلتر شدند. این فیلترینگ ها ۲ علت داشت:

 • این سایت ها مجوز کار نداشتند و به صورت خود سر در این زمینه فعالیت می کردند.
 • سایت هایی که از این سایت ها درگاه پرداخت واسط گرفته بودند، محصولات غیرقانونی میفروختند.

بنابراین هنگامی که می خواهید از یک سایت درگاه پرداخت واسط بگیرید حتما مطمئن شوید سایت معتبر باشد.

 

کدام درگاه پرداخت اینترنتی بهتر است؟

میدانیم که این سوال برای شما پیش آمده است، کمی صبور باشید!

اگر صاحب کسب و کار بزرگ هستید، ما به شما درگاه بانکی مستقیم را پیشنهاد میکنیم.

کسب و کار های بزرگ، روزانه هزاران تراکنش دارند، همانطور که قبل تر گفتیم، درگاه غیر مستقیم بانکی از شما درصدی کارمزد کم می کند. حال اگر قرار باشد با هر تراکنش، مقداری از مبلغ کم شود، در پایان متوجه خواهید شد که درصد زیادی از درآمدتان، صرف کارمزد شده. پس استفاده از درگاه مستقیم برای شما مناسب تر است. ضمن اینکه، اگر شرکت هستید گرفتن اینماد هم برای شما آسان تر خواهد بود و درگاه مستقیم به شما تعلق می گیرد.

 

اگر صاحب کسب و کاری کوچک هستید، ما به شما درگاه واسط بانکی را پیشنهاد میکنیم.

با توجه به اینکه میزان تراکنش این نوع کسب و کار ها کمتر بوده، در نتیجه کارمزد دریافتی توسط درگاه، به چشم نمی آید. در نظر داشته باشید که برای انتخاب درگاه واسط بانکی، درگاهی را انتخاب کنید که کمترین کارمزد و بیشترین امنیت را داشته باشد. همچنین به صورت روزانه با شما تسویه کند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.