لینک داخلی

Shape Image One
Shape Image One
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
لینک داخلی

لینک داخلی چیست و چقدر در سئو اهمیت دارد؟

در این مقاله قصد داریم ابتدا در مورد اینکه لینک داخلی چیست، و سپس اهمیت لینک سازی داخلی در سئو  و تکنیک های حرفه ای به کارگیری آن برای بهینه سازی سایت صحبت کنیم.

لینک داخلی چیست؟

لینک داخلی چیست

در ابتدا به بررسی مفهوم لینک سازی داخلی چیست می پردازیم، احتمالا با واژه لینک آشنا هستید! لینک یک تکه کد است که از تگ A در کد نویسی html ساخته شده و در صورت کلیک یا انتخاب شدن، شما را از صفحه ای که در آن هستید، به صفحه دیگری در دنیای وب راهنمایی میکند.

تفاوت لینک داخلی و لینک خارجی در مقصد آن است! اگر شما در مقاله سئو سایت فروشگاهی سایت ما، روی یک لینک کلیک کنید و به صفحه ای در سایت دیگر، مثل سایت هاب اسپات وارد شوید، این یک لینک خارجی است. اما اگر با کلیک روی همان لینک وارد صفحه دیگری در سایت خودمان مثل مقاله آموزش افزایش سرعت شوید، لینک داده شده، لینک داخلی یا همان internal link است.

حالا که فهمیدیم internal چیست به سراغ ساخت لینک داخلی برویم.

چطور لینک داخلی بسازیم؟

ساخت لینک داخلی در کد نویسی html

قرار دادن این تکه کد در یک صفحه html باعث به وجود آمدن یک لینک میشود:

<a href=”example.com”>کلمه لینک شده</a>

همانطور که در بالا مشاهده میکنید، آدرسی که به جای example قرار بگیرد به عنوان مقصد لینک و متنی که بین تگ باز و بسته a قرار میگیرد، متن لینک دار یا همان انکر تکست است. در ادامه مقاله و در بخش آموزش سئو لینک داخلی، با مفهوم انکرتکست بیشتر آشنا میشویم.

ساخت لینک داخلی در وردپرس

طریقه لینک سازی داخلی و کلا لینک در وردپرس، کار راحتی است.

ساخت لینک داخلی در وردپرس

کافی است متن مورد نظر یا همان انکر تکست را با موس انتخاب (select) و بعد از آن، آیکونِ لینکِ مشخص شده در تصویر بالا را انتخاب کنید.

در نهایت و در کادر جدید، آدرس مورد نظرتان که احتمالا لینک یکی از صفحات دیگر سایت است را وارد و دکمه آبی رنگ را انتخاب کنید.

تفاوت لینک داخلی و لینک درون صفحه

یکی از مفاهیمی که ممکن است خیلی از وبمستران آن را با مفهوم لینک سازی داخلی سایت اشتباه بگیرند، لینک های درون صفحه هستند. منظور از لینک درون صفحه، لینکی است که شما با کلیک کردن روی آن، نه به یک صفحه دیگر از سایت، بلکه فقط به قسمت دیگری از خود همان صفحه منتقل میشوید. نمونه این نوع لینک را در ابتدای این مقاله دیدید که از آنها به عنوان فهرست استفاده کردیم.

تأثیر لینک داخلی در سئو سایت

تاثیر لینک داخلی در سئو

لینک های داخلی از 2 راه، روی سئو و بهینه سازی سایت ما تأثیر میگذارند:

  • کاربران
  • موتور های جستجو

 

نکات حرفه ای برای ایجاد لینک داخلی در سئو سایت

ایجاد لینک داخلی در سئو سایت این نکات تعدادی از نکات حرفه ای سئو هستند که در دوره جامع آموزش سئو، به دانش آموختگان دوره آموزش داده شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.