پروژه برندسازی کالا و خدمات

برند همان تفاوت‌های شما با رقباست. درواقع همان حسی است که مصرف‌کننده از محصول و خدمات شما خواهد داشت. هرچقدر مصرف‌کننده مزیت‌ها و تفاوت‌های محصول یا خدمت شمارا بیشتر حس کند و از خرید و مصرف محصول حس رضایت بیشتری دریافت کند، احتمال ادامه و استمرار خرید و همچنین وفاداری او به برند بیشتر خواهد شد. برندها می‌توانند ابزار قدرتمندی در کاهش ریسک این نوع کسب و کارها باشند. زیرا ریسک‌هایی که در این نوع کسب و کارها وجود دارند اغلب می‌توانند عمیق و ماندگار باشند. خریداران در خریدهای خود به برندها توجه و علاقه بیشتری نشان خواهند داد. با توجه به اینکه روند زندگی افراد هر روزه به سمت پیچیدگی و سرعت بیشتری در حرکت است، توانمندی برندها در ساده سازی فرآیند تصمیم گیری و کاهش ریسک‌های انتخابی آنان ارزشمندتر و پررنگ‌تر خواهد بود.

سرمایه گذاری در حوزه برند باعث می‌شود تا تداعیات و برداشت‌های خاصی نسبت به برند ایجاد شود. از طرفی برندها نشانگر سطح خاصی از کیفیت هستند، به‌نحوی‌که خریداران راضی می‌توانند بار دیگر با اطمینان خاطر بیشتری محصول را انتخاب کنند. همچنین وفاداری به برند، موانعی را برای ورود سایر شرکت‌ها به عرصه رقابت به وجود می‌آورند.فرآیندهای تولید و عرضه محصول می‌تواند به‌راحتی و با سرعت بالایی کپی‌برداری شود. اما تصویر و تأثیر پابرجایی که در ذهن افراد و مصرف کنندگان بر اساس چندین سال فعالیت بازاریابی و تجربه‌ی محصولات برجای‌مانده، به‌سادگی قابل جایگزین شدن و کپی برداری نیست. به عبارتی ساده‌تر همه‌چیز در کسب و کارتان کپی برداری ست جز سطح و چگونگی روابط شما با مشتریان.

تصور کنید که برای فروش محصولات خود دیگر به اجرای کمپین‌های فروش‌محور متکی نباشید؛ مردم با رغبت آن‌ها را بخرند و به‌‌طور خودجوش، به دیگران هم معرفی کنند. رؤیای هر کسب‌وکاری این است که روزی به این مرحله برسد. مرحله‌ای که بخشی از بازاریابی‌ محصولاتشان توسط مردم انجام شود و دیگر تمام هزینه‌هایشان را صرف ترغیب آن‌ها به خرید نکنند. در این صورت، وقت و هزینۀ بیشتری برای تمرکز بر بخش‌های دیگر خواهند داشت؛ می‌توانند مجموعه را گسترش دهند، فرایندهای داخلی خود را بهبود ببخشند یا کمپین‌های هدفمندتری را برای حفظ مشتریان فعلی خود طراحی کنند. برای تحقق این رؤیا، باید برند و محصولتان، ملکۀ ذهن مخاطبان شوند و به جایگاهی ثابت در بین آن‌ها برسند. این کار تنها با استراتژی برندینگ و ساخت برند ممکن است.

فرآیند برندینگ و برند سازی در محصولات و شرکت‌ها به میزان سطح آگاهی مشتریان از برند کمک خواهد نمود.

بر همین اساس آگاهی از برند شامل عملکرد برند بر اساس دو شاخصه شناسایی برند و یادآوری برند است. که در آن شناسایی برند به این معنی است که زمانی که مشتری به فروشگاه می‌رود. آیا قادر است برندی را که قبلاً با آن مواجه شده را مجدداً به خاطر آورد و بشناسد؟ یادآوری برند می‌تواند در فروشگاه، خانه و یا هرجایی که مصرف کننده به فکر نیاز خود می‌افتد آن برند در ذهنش تداعی شود. مثلاً زمانی که تشنه می‌شویم به یاد کدام‌یک از برندهای آب معدنی می‌افتیم؟ یادآوری برند در سازمان‌هایی که در حوزه خدمات اینترنتی فعالیت می‌کنند از اهمیت بالایی برخوردار است. تمام تلاش این‌گونه مؤسسات باید افزایش سطح یادآوری برندشان در ذهن مصرف کنندگان و خریداران باشد.